رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ختنه
#1
ختنه نوزاد پسر همواره  از دغدغه های والدین محترم بوده است . سنت یا آیین این عمل از تاریخ ثبت‌ شده بشری قدیمی‌تر است و نگاره‌هایی از آن در غارهای دوران نوسنگی و آرامگاه‌های مصری یافته شده‌است. در مابین یهودیان جزو ارکان دین یهودیت می باشد .
رویکرد و نظر عمومی در مورد آیین آن در اروپا و امریکا متفاوت است ،دراروپا این بحث محدود به اقلیت های یهودی و مسلمان و غیره است.
امروزه در آمریکای شمالی نیاز به آن مورد بحث است و برخی پژوهشها نشانگر فوایدی مانندکاهش عفونت‌های ادراری دوره نوزادی می‌باشند؛ در حالی که برخی پژوهشگران برپیامدهایی مانند کاهش حساسیت نرینگی به تحریکات جنسی و آثار سوء روانشناختی آن تاکید دارند ولیکن تا‌کنون هیچ مدرک مستدلی مبنی بر اینکه ختنه باعث تاثیر سو‌ء بر عملکرد جنسی مردان می‌شود منتشر نشده و نیاز به تحقیق بیشتر می باشد .
انجمن اطفال آمریکا تاکید کرده است که فواید این عمل آنقدر مشخص و صد درصد نیست که بتوان این عمل را به عنوان یک جراحی روتین برای همگان قرار داد ولی انجام آن را نفی نکرده و انرا نسبتا سودمند می دانند.
روش برتر و توصیه شده در دوره نوزادی و تا سن 6 ماهگی روش Plastibell حلقه پلاستیکی می باشد.بهترین زمان این عمل برای نوزاد پسر:  پس از 24 ساعت اول بعد از تولد زمان ختنه کردن نوزاد فرا می رسد ، علت این فاصله زمانی هم حصول اطمینان از سلامت نوزاد است. این 24 ساعت، این امکان را فراهم می کند که نقایص و بیماری‌هایی که در آنها نباید این عمل انجام شود، شناسایی شوند ،مانند بیماری‌های اختلالات خونریزی دهنده مانند هموفیلی که نباید در آن انجام شود ،در دوره نوزادی در ماه نخست تولد بهترین زمان عمل از نظر اسلام نیز می باشد این زمان مناسب توصیه اکادمی علمی جراحان کودکان امریکا می باشد. در ماه اول تولد پوست آلت نوزاد نازک است و غالبا زخم خیلی سریعتر بهبود می یابد بعلاوه درد و ناارامی نوزاد نیز بسیار مختصر است.


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مجوز ورود، ترخیص و مصرف انواع روغن خوراکی منوط به اخذ گواهی عدم تراریختگی novinmarketing 0 1,020 2016-10-17, 11:40 AM
آخرین ارسال: novinmarketing
  مثال عملی ارزیابی ردپای آب (2) novinmarketing 0 765 2016-09-18, 10:35 AM
آخرین ارسال: novinmarketing

پرش در انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان