انجمن دانشجویان ایران

نسخه کامل: مجموعه تورستی شاندیز مشهد + تصاویر
شما در حال مشاهده نسخه ساده شده مطالب هستید. نسخه کامل را به همراه قالب بندی ببینید.
 شاندیز، منطقه ای بکر با جاذبه های دیدنی در مشهد
شاندیز شهری زیبا در میان دره ای باصفا، نزدیک به ۸۰ سال است که به عنوان شهرستان شناخته شده است. این شهر محبوب با مساحتی در حدود ۳۷۸۲۵ و با جمعیت تقریبی ۱۴۰۰۰ تن در ۱۲ کیلومتری شمال غرب مشهد در استان خراسان رضوی قرار گرفته است. شاندیز از مشرق با طرقبه، از شمال به میان ولایت، از جنوب به شهر زیبای نیشابور و از غرب با گلمکان و چناران همسایه است. منطقه شاندیز عروس دیدنی های مشهد است.
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-12-4.jpg]
منطقه زیبای شاندیز
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-1-5.jpg]
طبیعت سبز و بکر مناطق شاندیز
شاندیز به علت دار بودن آب و هوای معتدل و سرسبزی و گونه های مختلفی از درختان و گلها های وحشی و وجود درختان سر به فلک کشیده محیطی زیبا و جذاب برای گردشگران جهت گذراندن یک روز به یادماندیی در مشهد می باشد. منطقه شاندیز دارای رودهای پرآبی است به نام های مغان، دهبار، جاغرق، زشک، کنگ، مج و مایان است که وجود این رودهای پر تلاطم در کنار طبیعت بکر شاندیز چشم اندازی زیبا را برای بینندگان خود خلق می کند.
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-9-5.jpg]
منطقه گردشگری شاندیز
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-3-4.jpg]
رود های جذاب در منطقه شاندیز
نمادی که با آن شاندیز را می شناسند وجود درختی چناری است که ۲۷۰۰ سال قدمت دارد این درخت در دوره ای به عنوان آرم و نشانه شهرداری شهرستان شاندیز بود. عده ای می گویند که داخل تنه درخت چنار معروف ۲۷۰۰ ساله آنقدر قطور و وسیع بود که چندین مغازه و قصابی و کفاشی و… بوده است. این درخت در دوره ای به عنوان لگوی شهرداری منطقه شاندیز، مورد استفاده قرار می گرفت.
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-11-1.jpg]
فضای زیبای شاندیز با وجود درخت چنار
منطقه گردشگری شاندیز در سال ۱۳۸۴ به عنوان منطقه نمونه بین‌المللی گردشگری در کشور معرفی شده است؛ علت این امر بخاطر، فرهنگ بالای مردم و جاذبه‌های تجاری و طبیعی آن است. شاندیز در گذشته به نام شاه‌ دژ یا شاه ‌دیز به معنای شاه ‌قلعه بود و مردم شاندیز به دلیل حفظ جان خود از حمله های راهزنان در قلعه شاندیز ساکن بودند اما از سال ۸۰۰ هجری قمری به شهر شاندیز فعلی آمدند و در این نقطه ساکن شدند.
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-5-4.jpg]
پاییز زیبا در منطقه دیدنی شاندیز
یکی از مرکز خرید بزرگ و تفریحی که با رفتن به شاندیز می توانید ساعتها در آن خوشگذرانی و خرید کنید مرکز خرید پدیده شاندیز است که در ۳ کیلومتری منطقه شاندیز قرار گرفته است. این مرکز خرید جزء متنوع‌ترین مجموعه‌های خاورمیانه محسوب می‌شود. در این مجموعه شما می توانید تفریح پر هیجان اسکی روی یخ را تجربه کنید. قسمت های مختلف این مرکز خرید باز گشایی شده است اما قسمت های اقامتی در حال ساخت می باشند.
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-2-4.jpg]
مرکز خرید پدیده شاندیز
گردشکران می توانند بعد از گشت و گذار در مرکز خرید پدیده شاندیز به سراغ رستوران بروند و از انواع غذاهای لذیذ رستوران های پدیده شاندیز سرو کنند. پدیده شاندیز دارای انواع رستوران ها در نوع رستوران انتخاب آزاد، لمکده و رستوران تابستانی و باغ پرندگان می‌باشد که در این رستوران ها می توانید یکی از غذاهای لذیذ و خوشمزه دنیا که شیشلیک نام دارد بخورید و لذت ببرید.
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-4-3.jpg]
لمکده زیبای شاندیز
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-6-4.jpg]
غذای خوشمزه شیشلیک در رستوران پدیده شاندیز
در منطقه بکر و دیدنی شاندیز یک جاذبه توریستی پر طرفدار به نام رستوران هوایی با ۶ و نیم تن وزن در فروردین سال ۱۳۹۶ با حضور مسئولین افتتاح شد. رستوران های هوایی از جاذبه های محبوب توریستی دنیا محسوب می شوند که در ۴۰ کشور اروپایی و عربی وجود دارند. مطمعنا گردشگران با سفر به منطقه شاندیز از غذا خوردن در این رستوران که هیجان متفاوتی دارد نخواهند گذشت. طبیعت دوستان می توانند بعد از دید و بازدید از طبیعت های بکر مشهد به جزیره کیش که یکی از بهترین نقاط گردشگری  ایران است سفر کنند. برای سفر به این جزیره نگران هزینه نباشید چرا که وب سایت تور کیش با ارائه تورهای ارزان تور کیش از مشهد سفری به یادماندنی را برای شما عزیزان آرزومند است.
[تصویر: httpsxn-4mcbuhcsd6mvade17j9n-10-3.jpg]
تفریح پر هیجان در رستوران معلق شاندیز

منبع: https://تورکیش-تورمشهد.com