انجمن دانشجویان ایران

نسخه کامل: جزیره هنگام مکانی گردشگری و دنج در قشم
شما در حال مشاهده نسخه ساده شده مطالب هستید. نسخه کامل را به همراه قالب بندی ببینید.
[b]جزیره هنگام[/b]
جزیره هنگام یک جزیره دنج و با صفاست که در جنوب جزیره قشم واقع شده است. این جزیره یکی از جاذبه های گردشگری قشم می باشد که دارای مناظر طبیعی فوق العاده بوده که محبوب گردشگران می یاشد. از جمله جاذبه های خاص این جزیره می توان به دلفین های بازیگوش، لاک پشت های دریایی، پرندگان دریایی و ماهی خوار و البته کروکودیل های پرورشی اشاره کرد. این جزیره دارای اولین مکان پرورشی کروکودیل در داخل کشور است که به موجب آن ایران نیز در زمره 50 کشور پرورش دهنده این خزنده زیبا قرار گرفته است. همچنین این جزیره دارای جاذبه های همچون تاسیسات بندری انگلیسی، سنگ مادر و دختر و پارک کروکودیل نوپک می باشد. لذا این جاذبه های بی نظیر باعث شده تا جزیره هنگام همه ساله پذیرای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی متعددی باشد.

[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...eshm-3.jpg] 
دلفین های بازیگوش و خاص جزیره هنگام

[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...eshm-1.jpg] 
تصویری از گونه نادر لاک پشت دریایی در جزیره هنگام

[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...eshm-2.jpg] 
نمایی از مزرعه پرورش کروکودیل در جزیره هنگام

[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...eshm-4.jpg] 
نمایی از سواحل زیبای جزیره هنگام قشم

[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...eshm-5.jpg] 
نمایی فوق العاده از سواحل صخره ای زیبای جزیره هنگام

[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...eshm-6.jpg] 
تصویر دلفین های نادر در جزیره زیبای هنگام[/caption]

[b]منبع: تور قشم[/b]
دره ستاره
جزیره قشم فارغ از تمام زیبایی های شگفت انگیزش با روایت ها و حکایت های مردم بومی آن منطقه، قصه هایی دارد که جذابیت بسیاری از این جاذبه ها را دو چندان می کند می توان با اجاره خودرو از این دره دیدن کرد؛ یکی از آنها "دره ستاره ها” است. این دره یکی از ژئوسایت های جزیره است که در پنج کیلومتری ساحل جنوبی قشم و بعد از روستای "برکه خلف” قرار دارد.

داستان های وهم انگیزی درباره این دره که شبیه عمارتی ویران شده با دالان های تو در تو و شکاف ها و حفره های بسیار است، روایت می شود؛ به طوری که محلی ها با تاریک شدن آسمان گذرشان به این دره نمی افتد و معمولا با لبخند مسافران غریبه را برای رفتن به این دره در تاریکی منصرف می کنند و می گویند:اجنه و ارواح شب ها به آن رفت وآمد دارند بسیاری از شرکت های بزرگ میتوانند با اجاره ماشین از دیدن این منطقه لذت ببرند