رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کانترانست رنگ در سایت
#1
وقتی سایتی طراحی می شود حالا باید به فکر نوع و رنگ طراحی بود کنتراست همان پالت رنگی است  با این حال، در مراحل طراحی باید همه چیز به صورت متعادل استفاده شود. همانطور که استفاده بیش از حد از پالت های رنگی می تواند مضر باشد استفاده نکردن از آن هم می تواند مضر باشد. اگر تمام عناصر طراحی شما از پالت های رنگ به صورت متعادل استفاده نکند می تواند باعث سردرگمی و گیجی بصری شود.
Contrast بین پیش زمینه و پس زمینه یکی از مهمترین عوامل برای سهولت در خواندن است. اگر متن رنگی در پیش زمینه روشن استفاده شود، کانتراست ضعیف خواهد شد، زیرا بهترین نتایج پالت های رنگی مطلوب متن سفید در برابر زمینه های رنگی تیره است

 در شرکت طراحی سایت مهم است رنگ ها به چه صورت استفاده شود نقاش و طراحی سوئیسی یوهانس، یک چرخه رنگی ایجاد کرد که در یک سازمان، 12 رنگ در 12 دایره تشکیل شده است 
رنگ های اصلی: آبی، قرمز ، زرد
رنگ های ثانویه: سبز، نارنجی و بنفش
رنگ های تکمیلی: قرمز- نارنجی، قرمز- بنفش، زرد- نارنجی، زرد-سبز، آبی- بنفش، آبی- سبز.
یک چرخه رنگ، یک تصویر انتزاعی از رنگ ها در اطراف یک دایره است که ارتباط بین رنگ های اولیه و رنگ های ثانویه و رنگ های مکمل را نشان می دهد.

دانش ارتباط بین رنگ ها اولین گام برای توسعه یک طرح رنگی برای سیستم نشانه گذاری و تایپ است.
آرتور و پاسینی، در کتاب خود در سال 1992، روش محاسبه قابل اعتماد برای محاسبه تفاوت بین کانتراست دو رنگ را شرح دادند. با حذف رنگ های تیره از رنگ های روشن، تقسیم بر اختلاف آنها، و ضرب آن در 100، تفاوت بین دیافراگرم روشنی به وجود می آید.
سیاه: نشان قدرت، ظرافت، تشریفات، مرگ، شیطان و اسرار است.
با یک پس زمینه سیاه، حروف گذاری بیشتر باید به صورت رنگ های روشن باشد. رنگ سفید و زرد بر روی پس زمینه مشکی بسیار مناسب هستند.
سفید: نشان خوبی، بی گناهی، خلوص، بکارت و کمال است.
پس زمینه سفید، می تواند ترکیبات کارایی بالاتری داشته باشد، اما مراقب باشید که سفید می تواند محیط خود را جذب کند. رنگ سیاه در این پس زمینه به نظر فشرده می آید و به سختی قابل خواندن است.
قرمز: قرمز رنگ آتش و خون است. انرژی،  جنگ ، خطر، قدرت ، عزم، عشق، احساسات شدید
قرمز برای نشانه های هشدار استفاده می شود. قرمز یک سیگنال هشدار دهنده و خطر را ارسال می کند. بسیاری از علائم هشداردهنده حاوی یک پس زمینه قرمز با برچسب زرد هستند.

پس زمینه زرد، در محیط های پر جنب و جوش ، بهترین رنگ است. زرد به همراه رنگ های سیاه و سفید، پیام های اطلاعاتی را ارسال می کند. استفاده از رنگ زرد همچنین استفاده از رنگ نارنجی،  قرمز  و سبز را آسان می کند. 
آبی یکی از رنگ های مورد علاقه هر انسانی است. همانطور که آسمان، اعتماد و ایمان آبی است. آبی به همراه رنگ سفید، نشانه اطلاعات شناخته شده است. در هلند تمام نشانه های بزرگراه ها و همچنین نشانه های راه آهن، آبی است.

انتخاب یک ترکیب رنگ مناسب، از طریق تئوری رنگ  مناسب ، برای ایجاد یک وب سایت موفق ضروری است. چه سایت شما توسط یک شرکت طراحی حرفه ای و چه توسط یک فرد عادی طراحی شده باشد، داشتن طرح رنگ مناسب، بر روی صفحه وب سایت برای رسیدن به یک وب سایت حرفه ای و با کیفیت بسیار ضروری است
تئوری رنگ ها ، که چگونه می توان رنگ ها را برای استفاده بهینه و جذاب ترکیب کرد که بسته به قالب و محتوای وب سایت متفاوت خواهد بود.  انتخاب رنگ برای یک وب سایت ضروری است، انتخاب ترکیب رنگ آرام و چشم نواز ضروری است.
ترکیب این دو رنگ با هم یادآور کریسمس است. رنگ های روشن،  خلق و خوی شاد و مثبت دارند.  در روانشانسی رنگ ها ، رنگ های گرم هیجان ، خوش بینی و خلاقیت را نشان می دهند. رنگ های سرد رنگ صلح و آرامش را نشان می دهند.
داشتن یک نام تجاری منحصر به فرد که در ذهن مخاطبان بماند بسیار مهم است.  کسب و کارهای مختلف تلاش می کنند تا از رقبای خود پیشی بگیرند. بنابراین تلاش می کنند تا بتوانند نام تجاری منحصر به فردی داشته باشند. استفاده از رنگ ها در این مورد می تواند به آنها خیلی کمک کند و البته فقط به لوگو ختم نمی شود بلکه با حضور آنلاین دیجیتال آنها می توانند فروش را بالا ببرند. 
 قابلیت دسترسی یعنی اینکه رنگ ها نقش مهمی دارند. تقریبا 8% از مردان و 1% از زنان دارای نوعی از کوررنگی هستند. استفاده از رنگ ها از ارزش بالای کنتراست، باعث اطمینان از این می شود که بازدیدکنندگان می توانند مطالب را به راحتی بخوانند. به ویژه اگر متن مربوط به زمینه های رنگی باشد.
 رنگ ها می توانند برای هدایت کاربران به جایی که می خواهید یا به آن نیاز دارید بروند. برای مثال، استفاده از رنگ های برجسته مانند قرمز و یا نارنجی برای لینک های اولیه و یا استفاده از رنگ های سبز و یا آبی برای لینک های ثانویه بسیار مناسب هستند.
آگهی های مشهور آی پد، برای جلب توجه بیشتر مخاطبان؛ به طرز جالبی از کانتراست استفاده می کنند. این آگهی به شکل یک شخصیت داخل یک پس زمینه سبز رنگ است. در این تصویر آن فرد یک گوشی به رنگ سفید در دست دارد.

کنتراست تفاوت بین دو یا چند عنصر است. با contrast، طراح می تواند علاقه بصری زیاد کند و مخاطبان بیشتری را جذب کند. اما تصور کنید که تمام عناصر موجود در یک صفحه،  همه مانند هم باشند و استایل دهی یکسان داشته باشند. 
هنگامی که اکثر مردم کلمه کانتراست را می شوند ، به رنگ ها فکر می کنند. اگر چه اصل کنتراست به رنگ ها محدود نمی شود اما می تواند راه حل مناسبی باشد برای اینکه  عناصر صفحه از یکدیگر جدا شوند
طراحی وب


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  .طراحی سایت با وردپرس sitecup1 0 249 1397-4-6, 06:11 عصر
آخرین ارسال: sitecup1
  10 نکته برای انتخاب رنگ بندی سایت neo63 1 154 1397-4-2, 10:50 صبح
آخرین ارسال: sitedar
  .طراحی سایت اختصاصی start11 0 101 1397-3-27, 04:17 عصر
آخرین ارسال: start11
  ویژگی های یک وب سایت خوب start11 0 144 1397-3-18, 06:18 عصر
آخرین ارسال: start11
  آموزش دانلود و دسترسی به بلک بری ورلد kalantar 0 76 1397-3-17, 05:18 عصر
آخرین ارسال: kalantar
  رمز موفقیت در طراحی سایت چیست؟ start11 0 92 1397-3-11, 06:19 عصر
آخرین ارسال: start11
  شش روند طراحی سایت اینترنتی start11 0 89 1397-3-5, 04:05 عصر
آخرین ارسال: start11
  راه های تبدیل مشتریان عادی به وفادار mr.ali 0 127 1397-2-19, 04:11 عصر
آخرین ارسال: mr.ali
  روش های نزدیک سازی بازاریابی آنلاین و آفلاین mr.ali 0 82 1397-2-19, 04:10 عصر
آخرین ارسال: mr.ali
  قدم به قدم برای داشتن سایتی خلاقانه mr.ali 0 74 1397-2-19, 04:08 عصر
آخرین ارسال: mr.ali

پرش در انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان