رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی سایت چه مزایایی دارد؟
#1
طراحی سایت چه مزایایی دارد؟ 

طراحی وب سایتچه مزایایی دارد : امروزه بیشتر کارها از طریق اینترنت و طراحی وب سایت انجام می شود و مردم تمام دنیا برای رفع نیاز های خود به اینترنت و شبکه های اجتماعی روی آورده اند. اگر به تازگی به شما پیشنهاد شده که به این دنیای جدید ورود کنید و دلیل خاصی برای وقت گذاشتن برای چنین کاری نمی یابید می توانید تا پایان مقاله ی امروز با ما همراه باشید. در ضمن حتی اگر پیشنهادی برای ورود به این دنیای بزرگ را نداشته اید بهتر است مقاله را با دقت بخوانید تا از مزایای آن در کسب و کار خود آگاه شوید. مطمئن باشید که با انجام طراحی وب سایت به جای پیشرفت پله به پله در کار خود گامی بزرگ رو به پیشرفت در کسب و کارتان را برمی دارید. 
آیا طراحی وب سایت در اطلاع رسانی به شما کمک می کند؟! 

شما برای نمایش خدمات خود نیاز به گاتالوگ یا به نوعی معرفی خود را دارید. اما در کاتالوگ ها شما تنها امکان درج عکس و متن را دارید.طراحی وب سایت می تواند به عنوان کاتالوگ برای شما عمل کند اما با این تفاوت که علاوه بر عکس وو متن می توانید از ویدئو, صوت ها و حتی انیمیشن ها استفاده کنید.برای هر کدام از راه های اطلاع رسانی شما نیاز به صرف هزینه دارید اما در کوتاه مدت پاسخگوی نیاز شماست ولی برای طراحی سایت نسبت شما می توانید با هزینه ناچیزی نسبت به باقی شیوه های برای طولانی مدت از سایت خود به عنوان یک بیلبرد از تبلیغات خود و جذب مشتری بیشتر استفاده کنید. 
دیگر مزایای طراحی وب سایت 

طراحی وب سایت مزایای بسیاری دارد که به طور خلاصه به آن اشاره می کنیم. در بازاریابی برای کسب و کار شما نقش زیادی دارد و بدون هزینه های مداوم برای شما بازاریابی می کندو قابلیت های تبلیغاتی بسیاری را دارد
طراحی وب سایت نسبت به راه های دیگر در دسترس تر است و کاربران به راحتی شما را پیدا می کنند
شما با طراحی وب سایت برای تبلیغات خود مرز جغرافیایی ندارید و به طور نامحدود می توانید کار خود را کسترش دهید. 
اگر بخواهیم در مورد تمامی مزایای طراحی وب سایت صحبت کنید به چندین صفحه مقاله نویسی احتیاج داریم. در مقالات بعدی در مورد تمامی مزایای آن بیشتر صحبت می کنیم. 
قیمت طراحی سایت
#2
۱۳ نکته مهم و سریع در رابطه با بهبود مهارت های شما در زمینه طراحی سایت

طراحی وب سایت شرکت توسط خودتان کاری چالش برانگیز است. شما باید انتطارات سهامداران و افراد زیادی را در این فرآیند برآورده کنید و موانعی که بر سر راه ایده پردازی ها وجود دارند، را بردارید.
شما باید در این راستا از نکات، ترفندها و توصیه ها برای ایجاد یک طراحی فوق العاده پیروی کنید. آیا می توانید نکاتی که در قسمت بعدی متن آمده امتحان کنید؟
ابتدا وب سایت خود را با رنگ های خاکستری طراحی کرده و سپس به آن رنگ بیافزایید.
اگر طراح وب سایت ابتدا چارچوب کلی وب سایت را طراحی نماید و سپس جلوه های تصویری آن را ایجاد کند آنوقت شما ارزش شروع کار با سایه های خاکستری را متوجه خواهید شد. ابتدا چارچوب طرح خود را با رنگ های خاکستری بکشید، عکس های مورد نظر را اضافه کرده و سپس به المان های مورد نظر خود رنگ های مناسب را اضافه نمایید.
استفاده از راهنما برای ساخت پیج آزمایشی در زمان کم
شما برای ساخت نمونه های آزمایشی در بازه زمانی کم، لندینگ پیج ها، دکمه های فراخوان عمل و یا سایر المان های ظاهری وب سایت نیازی به فتوشاپ ندارید. برای ایجاد تصاویر رایگان برنامه هایی مانند پاورپوینت به شما کمک خواهند کرد.
همچنین جعبه ابزار طراحی آماده مختلفی وجود دارد که شامل تمپلیت های آماده برای چارچوب کشیدن، آزمایش و بررسی وب سایت در تلفن های همراه است.
فونت های وب سایت را به راهنمای استایل متحد اضافه نمایید.
در حال حاضر اگر راهنمای استایل متحد در وب سایت شما شامل فونت نشود شما ناچارید فونت ها را به آن اضافه کنید، تنها در این صورت است که وبسایت شما می تواند شکل و شمایلی متحد و یکسان به خود بگیرد.
اگر تا به حال به این موضوع فکر نکردید فونت های گوگل می توانند محل بسیار خوبی برای شروع باشند. راه مناسبی برای انتخاب فونت وب سایت خود پیدا کنید و شرح استفاده از آن را در راهنمای استایل متحد وب سایت خود شرح دهید تا بتوانید دائما به صورت آنلاین از این فونت ها استفاده کنید.
آی***** های شبکه های اجتماعی را کدگذاری و مخفی نمایید.
تمامی کارهایی که تاکنون گفتیم را انجام دادید اما هنوز بازدیدکنندگان وبسایت شما را ترک می کنند؟ اگر این اتفاق می افتد به دلیل است که شما آی***** های شبکه اجتماعی خود را در نقطه ای در دسترس مانند بالای صفحه قرار داده اید. به این ترتیب بازدیدکنندگان سریعا به سراغ شبکه اجتماعی می روند و وب سایت شما را ترک می کنند. برای این که چنین اتفاقی نیفتد آی***** شبکه اجتماعی را برداشته و یا در نقطه ای که دید کمتری وجود دارد بگذارید. در حقیقت شبکه های اجتماعی باید ابزاری برای جذب مخاطب برای وب سایت شما باشند و نه برعکس.
اسلایدشوها را اصلاح کنید.
زمانی که اسلایدشوها در هوم پیج شما حرکت می کنند به بازدیدکنندگان اطلاعات زیادی می دهند. البته مشکل این است که تعداد زیادی از بازدیدکنندگان به اندازه ای در صفحه شما نمی مانند که بتوانند همه اطلاعات را از این اسلایدها در صفحه شما بگیرند.
موضوع دیگری که اهمیت پیدا می کند این است که در این اسلایدشوها، مخاطبان ابتدا مطالبی را می بینند که به اهداف اصلی وب سایت شما ارتباط ندارند. مطالبی که یک بازدید کننده باید از وب سایت بگیرد چیست؟ همان مطالب را نشر دهید و مابقی را از صفحه خود حذف نمایید.
هدایت کاربر را ساده کنید.
انتخاب هایی که کاربران برای استفاده از وب سایت را دارند محدود کنید. به نظر می آید این کمک بسیار خوبی برای ساده کردن استفاده از وب سایت است. برای ساده کردن استفاده از وب سایت و لذت بخش کردن تجربیات کاربری بهتر است سر مخاطبین خود را با حجم وسیعی از لینک ها و مطالب مشابه و تکراری شلوغ نکنید.
سایدبارها را حذف کنید
سایدبارها یکی از تکنیک های طراحی سایت بوده اند اما امروزه بسیار قدیمی شده اند. این آیتم ها در وبلاگ ها موارد استفاده زیادی دارند اما بر اساس رویکردهای جدید در طراحی وبسایت و برای جلوگیری از سردرگم شدن مخاطبان باید آنها را حذف نمود. حذف این آیتم تمرکز بازدید کننده را افزایش میدهد.
حذف سایدبارها در وبسایت یکی از کمپانی های مشهور تا ۳۵ درصد مخاطبان آن را افزایش داد.
رنگ های الهام بخش و طبیعی را برای وب سایت خود انتخاب کنید.
بحثهای زیادی بر سر این که کدام رنگ ها برای یک وب سایت و گرافیک آن مناسب هستند وجود دارد. در این راه بهتر است از طبیعت و رنگ های زیبای آن الهام بگیرید. حتی می توانید با استفاده از دوربین و یا عکس های واقعی که در دسترس دارید این رنگ ها را پیدا کنید. مطمئن باشید طبیعت هرگز دستان شما را از رنگ ها خالی نخواهد گذاشت.
از کامپیوتر فاصله بگیرید.
من بر این باورم که یک طراحی خوب وب سایت از یک برنامه ریزی عالی نشات می گیرد. ایده های خود را بر کاغذ و یا تخته وایت بورد خود پیاده کنید، این به شما کمک می کند تا بهتر ایده پردازی کنید و طرح های بهتری ایجاد کنید. این نوع از طراحی کار تیمی را بهبود می بخشد و اجازه می دهد تا اعضای تیم از فرآیند طراحی اطلاعات دقیق و کامل داشته باشند.
طراحی بر کاغذ و تخته همچنین سرعت کار را بهبود می بخشد و اعمال تغییرات بر طرح را ساده تر می کند. زمانی که شما بخواهید طرح خود را روی کامپیوتر بیاورید به سادگی از صفحه کاغذ و یا تخته خود عکس گرفته و به سیستم خود منتقل کنید.
از پینترست برای ایجاد صفحات نمایش استفاده کنید.
زمانی که ایده ها و الهامات را در کنار هم می گذارید تا وب سایتی برای خود طراحی کنید و یا حتی می خواهید بخشی از وب سایت خود را دوباره طراحی کنید نیاز به راهی برای جمع آوری همه این ایده ها در یک مکان واحد خواهید داشت.
آیا می دانستید که برای جمع آوری این ایده ها می توانید از پینترست استفاده کنید و رنگ ها، طرح ها، نمونه ها، الگوها و بسیاری چیزهای دیگر که برای فرآیند طراحی به آن نیاز دارید را در آن جمع کنید. ویژگی عالی دیگر در پینترست این است که سایر طراحان نیز می توانند ایده های خود را در صفحات مجزا بار گذاری کنند و بدین ترتیب سهم اشتراک گذاری ایده ها بالاتر می رود.
بزرگ کردن اندازه فونت
نوشتار بی شک از مهم ترین اجزا یک وب سایت خصوصاً در بالای صفحات آن است. بیشتر مواقع خواندن مطالب یک وبسایت به دلیل کوچک بودن فونت ها کار دشواری است و این موضوع باعث کم شدن بازدید از سایت می شود. برای این که مخاطبین خود را از دست ندهید باید مطالب وب سایت خود را بیشتر نمایان کنید. نمایان کردن نوشته ها در بالای صفحات اهمیت بیشتری دارد. البته دقت کنید که اندازه فونت ها را به میزان نرمالی افزایش دهید.
برخی از فضاها را در وب سایت خالی بگذارید
ممکن است تصور شود که گذاشتن فضاهای خالی در وبسایت ها کار اشتباهی است؛ اما من به عنوان یک تحلیل گر می بینم که امروزه این فضاها بیش از پیش در وب سایت ها وجود دارند. در هنگام طراحی وب سایت باید بدانید که تمامی صفحه نباید از اطلاعات پر شوند. علیرغم این که فضاهای خالی در رویکردهای طراحی جدید بسیار باب شدند اما همچنان شاهد این هستیم که کمپانی های معروف دنیا وب سایت های خود را پر از اطلاعات گوناگون می کنند و این کار بسیار اشتباهی است چرا که موجبات سردرگم شدن بازدیدکنندگان را فراهم می آورد. زمانی که یک وبسایت را طراحی می کنید سادگی جستجو و یافتن مطالب مورد نظر را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید و کمی هم به چشمان آنها استراحت دهید.
برای دیدن صفحات وب سایت تست بینایی بگیرید
می خواهید بدانید که کدام بخش وب سایت شما نمایان تر است؟ از کامپیوتر خود دور شوید و چشمان خود را جمع کنید. بیشتر اجزای صفحه تار می شوند و تنها قسمت هایی که فونت بزرگ و رنگ های درخشان دارند جلب توجه می کنند.
با این که در این وبلاگ در مورد مهم ترین نکات طراحی سایت صحبت شده است اما مطمئنم همه طراحان برای خود ترفندهای اختصاصی دارند. کدام ترفند مورد علاقه شما است؟ خوشحال میشیم تا نظرات خود را اعلام کنید.
منبع : گروه کلید (http://www.ksykg.com)
طراحی حرفه ای وب سایت
تولید محتوی سایت


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی ادورز و سئو esmaili1 0 62 1397-1-29, 10:41 صبح
آخرین ارسال: esmaili1
  اکانت ahrefs و ابزارهای سئویی سایت salavati1 0 182 1396-12-18, 02:57 صبح
آخرین ارسال: salavati1
  نرخ تبدیل چگونه در طراحی سایت بد از بین می برد: sitecup1 0 156 1396-7-16, 03:10 عصر
آخرین ارسال: sitecup1
  با این نکات، سایت شما روان کار خواهد کرد سایت دار 0 220 1396-7-11, 05:49 عصر
آخرین ارسال: سایت دار
  روشهای طراحی پورتال مشتریان طراحی دارکوب 0 204 1396-7-11, 05:46 عصر
آخرین ارسال: طراحی دارکوب
  مزایای هاست لینوکس با پنل سی پنل cpanel در هاستکد sitecup 0 199 1396-7-7, 04:55 صبح
آخرین ارسال: sitecup
  برای حفظ رتبه موتور جستجوی وب سایتتان بعد از بازسازی، از این اشتباهات دوری کنید سایت دار 0 194 1396-7-6, 01:40 عصر
آخرین ارسال: سایت دار
  پرتال چیست وخصوصیات و امکانات پرتال طراحی دارکوب 0 170 1396-7-6, 12:51 عصر
آخرین ارسال: طراحی دارکوب
  تمام ویژگی های هاست با کیفیت sitecup 0 299 1395-12-17, 01:39 صبح
آخرین ارسال: sitecup
  طراحی سایت دانشگاهی sitecup 0 314 1395-12-17, 01:38 صبح
آخرین ارسال: sitecup

پرش در انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان