رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ناگفته هاي دروازه‌بان سابق تيم ملي پيش از ترک ايران
#1
مصطفي نظري که با درخشش در جام جهاني 2008 اسمش بر سر زبان‌ها افتاد اين روزها با حاشيه و جنجال‌هاي زيادي دست و پنجه نرم مي‌کند. او که يکي از افراد خاطي در جريان درگيري يک ماه پيش تمرين تيم ملي فوتسال بود تا اطلاع ثانوي از حضور در اين تيم محروم است. اما نظري مدعي است حذفش از تيم ملي نقشه‌اي از پيش طراحي شده بود.
سنگربان با تجربه فوتسال ايران که به تازگي به تيم "نوريل نيکل" روسيه پيوسته پيش از عزيمت به اين کشور ناگفته‌هايي را با ايسنا در ميان گذاشت.
بهترين دروازه بان جهان در سال 2010 دلخوري بسياري از اطرافيانش در تيم ملي و کميته فوتسال دارد و دليل اصلي لژيونر نشدن فوتساليست‌هاي ايراني را فاش کرد! مصطفي نظري که بايد 25 تير براي حضور در مراسم معارفه‌اش در باشگاه نوريل و همچنين حضور در تمرين‌هاي اين تيم به روسيه سفر کند، پيش از ترک ايران درباره اين تصميش توضيح داد و گفت که به دليل بد رفتاري‌هايي که با او در ايران شده به روسيه مي‌رود تا دوباره خودش را ثابت کند.

متن کامل اين گفت‌وگو را در ادامه مي‌خوانيد:
* چه شد که تصميم به رفتن از ايران و بازي در ليگ روسيه گرفتيد؟
-پيشنهاد "نوريل" واقعا خوب بود. چند سالي بود که از کشورهاي خارجي پيشنهاد داشتم اما با وجود تيم‌هايي مثل ماهان و گيتي پسند به دنبال لژيونر شدن نبودم. اما وقتي پيشنهاد خوب روسيه را ديدم و با توجه به اينکه علاقه زيادي به بازي در اروپا داشتم، قبول کردم. يکي ديگر از دلايل رفتنم به روسيه رفتار بدي بود که در تيم ملي نسبت به من داشتند. من يک و نيم سال کامل زير بدترين فشارها بودم. به هر حال وقتي به بالاترين سطح دروازه‌باني دنيا مي‌رسي و هر جا از فوتسال ايران ياد مي‌کنند نام تو را هم مي‌برند، خيلي بد است که سرمربي تيم ملي، مربي دروازه بان‌هايش يا هر کسي که با او کار مي‌کني اعتقادي به تو نداشته باشند، نگاه منفي داشته باشند و حرف‌هاي زشتي پشت سرت بزنند. وقتي اين اتفاقات را ديدم دوست داشتم بروم، از اين فضا دور شوم، خودم را ثابت کنم و بگويم که هنوز بهترين دروازه بان دنيا هستم.

* به نظر مي رسد دل پري از کادر فني تيم ملي داريد.
-خدا را شاهد مي‌گيرم اگر بعد از انتخابم به عنوان بهترين دروازه بان جهان در سال 2010 پاي اين آقايان به فوتسال باز نمي‌شد مي‌توانستم حداقل دو بار ديگر اين عنوان را تکرار کنم. من هنوز هم سرشار از انگيزه‌ام و مطمئن باشيد باز هم عنوان‌هاي قبل را بدست خواهم آورد اما مرا خيلي اذيت کردند. بعد و قبل جام جهاني و همچنين قبل جام ملت‌هاي آسياي 2012 واقعا مرا آزار دادند. دليلش را هم نمي‌دانم. خودم هم نمي‌دانم چرا در اين دوره اين همه به من حمله شد. ولي گذشت. الآن مسير جديدي پيش‌روي زندگي‌ام باز شده است.

* انگار تنها دلخوريتان از کادر فني فعلي نيست. به جام جهاني و جام ملت‌هاي 2012 اشاره کرديد. آيا منظورتان سرمربي پيشين تيم ملي است؟
- اسم نمي‌آورم. مردم خودشان بهتر، آقايان را مي‌شناسند. اين دوستان، تيم ملي را دستشان گرفتند و جام جهاني و آسيايي را نابود کردند چون آدم‌هاي کوچکي بودند و جايگاهي در رشته بزرگ فوتسال نداشتند. همه ايران مي‌دانند که چه کساني به فوتسال ضربه زدند. احتياجي به اسم آوردن نيست.من هم هيچ وقت حرف نزدم. بعد از هشت سال حضور در تيم ملي براي اولين بار است که دعوت نمي‌شوم اما هيچ حرفي نزدم. هر وقت هم احتياجي به من داشته باشند با جان و دل در خدمتم. ولي خيلي مرا اذيت کردند. واقعا اذيت شدم. بازيکني نيستم که بتوانم با اين شرايط کنار بيايم. نبايد چنين رفتارهايي با من مي‌کردند. افراد زيادي در خراب کردنم نقش داشتند. موضوع بسيار کوچکي در تمرين به وجود آمد و اختلاف کوچکي با مربي دروازه‌بان‌هاي تيم ملي ايجاد شد. اتفاقي که بسيار کوچک و ساده بود. مربي بايد در اين اتفاق صبوري مي‌کرد. او نبايد بي‌احترامي کرده و ساکش را بر مي‌داشت و مي‌رفت اما هيچ اشکالي ندارد. مطمئن باشيد مصطفي نظري در روسيه کارش را با قدرت بيشتر انجام خواهد داد و خبرهاي خوبي از من خواهيد شنيد. ولي گلايه من اين است که چرا موضوع به اين کوچکي را آنقدر بزرگ کردند که با آبروي من بازي شود؟ آيا اين بازي از پيش طراحي شده نبود؟ اما مهم نيست. من بعد اين اتفاق بارها با آقاي افتخاري صحبت کردم و رابطه بسيار خوبي هم با خسوس دارم و هيچ مشکلي با هم نداريم.
*به نظرتان با رفتن به روسيه، باز هم شانس حضور تيم ملي خواهيد داشت؟
- ليگ روسيه آماتور نيست و قطعا خسوس هم عملکرد مرا زير نظر خواهد داشت. او مي‌تواند فيلم بازي‌هايم را ببيند و دوستان زيادي هم در روسيه دارد که آمارم را به سرمربي تيم ملي مي‌دهند. ليگ روسيه حرفه‌اي است و کسي که بتواند آنجا دوام بياورد در بالاترين سطح آمادگي قرار مي‌گيرد. به شدت حرفه‌اي هستند. طوري که من با مديرعامل باشگاه "نوريل" فقط درباره زمان قرارداد، با مالک درباره مبلغ قرارداد و با سرمربي هم درباره برنامه‌هايم صحبت کردم. آنها فوق‌العاده حرفه‌اي‌اند. در اولين صحبتي هم که با سرمربي تيم داشتم درباره سنگيني ليگ به من توضيح داد و گفت که ما بالاي 60 بازي طي فصل خواهيم داشت و هر بازي 50 دقيقه است بنابراين مشخص است که شرايط بسيار سنگين است و ليگ قوي دارند.

*شرايط مالي ليگ روسيه بهتر از ايران است؟
- بيشترين قرارداد در ايران شايد 200 تا 250 ميليون باشد در حالي که قرارداد من با نوريل نيکل خيلي بيشتر از اينهاست. ليگ روسيه پردرآمدترين ليگ فوتسال جهان است. خارجي‌هاي زيادي در ليگ اين کشور بازي مي‌کنند و ليگ‌شان را کاملا حرفه‌اي کرده‌اند. آنها حتي قرارداد پنج ساله جلوي من گذاشتند و مي خواهند بازکنان شاخص جهان را به خدمت بگيرند. البته قراردادهاي باشگاهاي مثل دينامو مسکو بيشتر از نوريل هم است.

*پس چرا با اين وجود تا قبل از شما و در سال هاي اخير، لژيونر نداشتيم؟
- من از سال 2008 که در جام جهاني درخشيديم، پيشنهادهاي زيادي از تيم هاي خارجي داشتم ولي به دليل عدم ناهماهنگي و سرخوردگي در کميته فوتسال وقت، اين پيشنهادها را به ما بازيکنان اطلاع نمي‌دادند! فوتسال ما در چند سال اخير رشد خوبي داشته ولي در اين دو ساله به صورت وحشتناک رو به سقوط است. رقم قراردادها پارسال خيلي پايين بود. وحيد شمسايي براي چه به هيچ تيمي نرفت؟ قراردادهاي فوتسال حداقل بايد 500 ميليون باشد.

*بازيکناني مثل محمد طاهري و حسين طيبي هم از روسيه پيشنهاد داشتند. آيا آنها را راغب به حضور در اين کشور خواهيد کرد؟
-صحبتي با حسين طيبي داشتم اما او بازيکن گيتي پسند و خودش بايد براي دريافت رضايتنامه‌اش اقدام کند. با اين حال من سعي مي‌کنم تعدادي از ملي پوشان را به نوريل بياورم و الآن هم از طرف باشگاه اين کار را انجام مي‌دهم تا در روسيه تنها هم نباشم! به هر حال من الان سفير ايران در اين کشور هستم و مي خواهم راه را باز کنم تا ايراني‌هاي بيشتري به ليگ روسيه بيايند. هر چقدر عملکردم هم خوب باشد، در معرفي فوتسال ايران موفق‌تر خواهم بود.

*برخي، مصطفي نظري را به عنوان بازيکن با حاشيه‌اي مي شناسند که چندان هم با مربيانش کنار نمي‌آيد. فکر مي‌کنيد بتوانيد در شرايط سخت ليگ روسيه بدون حاشيه کار کنيد؟
-من بازيکن حرفه‌ايم. هميشه يک و نيم ساعت قبل بازي در زمينم و به شدت تمرين مي‌کنم. آدمي نيستم که استراحت را به تمرين ترجيح دهم و سعي مي‌کنم با همه اطرافيانم کنار بيايم. به هر حال حاشيه‌هايي که وجود دارد به دليل تنش‌هايي است که برخي‌ها ايجاد مي‌کنند. نمي‌گويم من هم بازيکن آرامي بودم ولي در بيشتر اوقات، مقصر جلوه داده شدم. از طرفي ما در روسيه زبان همديگر را متوجه نمي‌شويم و اينطوري راحت‌ترم! البته مترجم خواهم داشت چون ايراني‌هاي زيادي قرار است به روسيه بروند.

*قراردادتان با نوريل دو ساله است. آيا تا پايان قرارداد در اين تيم مي‌مانيد؟
- خودم دوست داشتم قرارداد يک ساله ببندم و ليگ ساير کشورها را هم تجربه کنم اما اجازه ندادند. نمي‌دانم. معلوم نيست در روسيه مي‌مانم يا نه. شايد به تيمي بهتر از نوريل در روسيه بروم و شايد هم به ايران برگردم. هدف نوريل در فصل پيش‌رو قرار گرفتن بين چهار تيم اول بوده و فصل بعد هم براي قهرماني تلاش مي کنند.
* همزمان شدن آمدن وحيد شمسايي به دبيري و رفتن شما از اين تيم باعث شده تا باز هم اختلافي که از گذشته با هم داشتيد بر سر زبان‌ها بيفتد. هر چند بعد از آن درگيري تا امروز رابطه کاملا دوستانه با هم داشتيد!
-به هر حال قبلا جوان بوديم، حاشيه‌هايمان زياد بود و جواني مي‌کرديم ولي سه-چهار سالي است که با هم رفاقت داريم. ولي يک موضوعي را حقيقتا بگويم. من الان واقعا از اينکه در دبيري نيستم حسرت مي‌خورم. ديروز در تمرين دبيري بودم ديداري با وحيد شمسايي و افشين دبيري داشتم. واقعا غبطه خوردم. من دو قهرماني با شمسايي تجربه کردم و زماني که به ديدنش رفتم دوباره خاطره‌اي قديم زنده شد. مطمئن باشيد اگر در دبيري مي‌ماندم بدون شک قهرمان مي‌شديم. الان هم با وجود وحيد به قهرماني اين تيم اميدوارم. مسئولان باشگاه هم همکاري زيادي با من داشتند و در انتقالم به نوربل هيچ سنگي جلوي پايم نينداختند. به شخصه انتظار اين همه همکاري را از دبيري نداشتم و واقعا در حقم لطف کردند. من هم تعهد اخلاقي به آنها دادم و قرار شد هر وقت از اروپا برگشتم اولين گزينه ام دبيري تبريز باشد.
یک جمله زیبا از طرف خدا :
"قبل از خواب دیگران را ببخش و من قبل از اینکه بیدار شوید ، شما را بخشیده ام..."

[تصویر: Sun+behind+clouds+God]


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رکورد جدید تیم ملی ایران ، 4 گل تنها در 2 دقیقه!!! javad_rezaei 1 772 2014-05-09, 04:24 AM
آخرین ارسال: javad_rezaei
  دبیری قهرمان لیگ برتر فوتسال شد Sara_10 10 3 0 821 2014-03-13, 08:04 PM
آخرین ارسال: Sara_10 10 3
  تیم فوتسال گیتی پسند نامزد بهترین تیم جهان در سال2013 شد javad_rezaei 0 854 2014-01-26, 10:59 AM
آخرین ارسال: javad_rezaei
  ایران در رده هفتم جهان و اول آسیا javad_rezaei 0 908 2013-10-02, 12:32 AM
آخرین ارسال: javad_rezaei
  اخبار و حواشی فوتسال ایران silver stag 2 1,275 2013-02-04, 03:53 PM
آخرین ارسال: Sara_10 10 3
  اخبار و حواشی لیگ برتر فوتسال 91-92 silver stag 2 1,432 2013-02-02, 11:50 AM
آخرین ارسال: silver stag
  اخبار و حواشی فدراسیون فوتسال ایران silver stag 0 1,158 2013-01-19, 03:26 PM
آخرین ارسال: silver stag
  جام جهانی 2012 فوتسال silver stag 33 7,624 2012-11-19, 11:20 PM
آخرین ارسال: silver stag
  تیم‌های راه‌یافته به جام‌جهانی‌فوتسال ╬FetChinG╬ 0 1,006 2012-07-02, 10:24 PM
آخرین ارسال: ╬FetChinG╬

پرش در انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان