رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سيگاري بودن زن و عصبانيت مرد دليل زوج جوان براي جدايي
#1
مرد جوان در دادگاه گفت: دود سيگار همسرم غبار سنگيني را وارد زندگي مان کرده است، او بعد از پنج سال زندگي مشترک حاضر نيست سيگار را کنار بگذارد، به همين دليل ديگر نمي توانم با او زندگي کنم.

زوج جواني در دادگاه خانواده حضور يافتند و مرد جوان درخواست جدايي از همسرش را به قاضي دادگاه ارائه کرد. مرد جوان که 32 سال سن داشت در ابتداي جلسه خطاب به قاضي گفت: پنج سال قبل با همسرم ازدواج کردم و بعد از ازدواج متوجه شدم که همسرم سيگاري است. ابتدا سعي کردم بدون ناراحتي و عصبانيت از او بخواهم تا سيگار را کنار بگذارد اما او به ظاهر حرف من را قبول مي کرد اما پنهاني به کارش ادامه مي داد.

وي ادامه داد: البته تمام اعضاي خانواده همسرم سيگاري هستند و اين مساله در بين خانواده آنها امري طبيعي است، اما براي من که از سيگار متنفرم، عادي نيست.

اين مرد جوان مدعي شد: در حال حاضر يک پسر سه ساله داريم و همسرم متاسفانه مقابل او نيز سيگار مي کشد و اين رفتار همسرم تاثيراتي بدي را بر روي پسرم گذاشته است.

وي گفت: پسرم به تقليد از مادرش، خودکاري را بين انگشتانش مي گذارد و سيگار مي کشد و همسرم به اين حرکات او با صداي بلند مي خندد. ترجيح مي دهم از همسرم جدا شوم و خودم فرزندم را بزرگ کنم، چراکه اگر او در کنار مادرش باشد، در سال هاي آينده و با سن کم قطعا سيگاري مي شود و من نمي خواهم چنين اتفاقي براي او بيفتد.

اين مرد جوان افزود: مهريه همسرم 110 سکه بهار آزادي است و حاضرم آن را به طور کامل پرداخت کنم.

در ادامه جلسه دادگاه، همسر اين مرد خطاب به قاضي دادگاه گفت: شوهرم به گونه اي صحبت مي کند که گويي من مرتب در حال کشيدن سيگار هستم. در حالي که در روز تنها يک بار سيگار مي کشم.

اين زن جوان که 30 ساله بود، ادامه داد: همسرم فرد بسيار عصبي است، او هميشه داد مي زند اما من او را تحمل کرده ام چراکه به زندگي مان و پسرم علاقه مند هستم.

وي خاطرنشان کرد: چندين بار سعي کرده ام که سيگار را ترک کنم اما رفتارهاي همسرم آنقدر توهين آميز بود که از قصدم، منصرف شدم.

اين زن جوان بيان کرد: خواهان جدايي از همسرم نيستم و اگر او اصرار به جدايي داشته باشد، بايد حضانت بچه را به من بدهد، زيرا اگر پسرم در کنار پدرش باشد، حتما مانند او عصبي خواهد شد.

قاضي دادگاه بعد از شنيدن اظهارات زوج جوان حکمي مبني بر طلاق صادر نکرد و از آنها خواست حتما به مشاوره مراجعه کنند. همچنين رسيدگي به پرونده را به جلسه اي در آينده موکول کرد.

دکتر مجيد ابهري پژوهشگر آسيب هاي اجتماعي در اين زمينه به ايسنا گفت: بروز عادت ناپسند در زندگي زناشويي تا اندازه اي که براي زن يا شوهر زندگي را دشوار نمايد، مي تواند عامل جدايي شود. در بسياري از موارد بعضي از آداب با صحبت، گفت وگو، صميميت و عاطفه قابل حل بوده و کافي است زن و شوهر با صفا و صميميت نسبت به ترک عادات در ديگري اقدام کنند.

وي ادامه داد: زن يا شوهر قبل از تشکيل کاشانه و زندگي بايد عادات و اخلاق هاي يکديگر را مورد بررسي قرار دهند و در صورت وجود بعضي از رفتارهاي ناخوشايند در يکي از زوجين در صورتي که اين اخلاق قابل درک نباشد، از ازدواج خودداري نمايند. لذا اعتياد به مواد مخدر يکي از عادات ناپسند است که در صورت وجود اين رفتار ناپسند خانواده دوام و بقا نخواهد داشت.

اين پژوهشگر آسيب هاي اجتماعي بيان کرد: دومين عادت در زندگي زناشويي که علاوه مخاطره براي سلامت طرفين باعث بروز مشکلات متعددي براي همسر يا فرزندان مي باشد، عادت به استعمال دخانيات است. زن و شوهر در صورت داشتن اين عادت بايد حريم ديگري را محترم شمارند و اگر مورد مخالفت جدي يکديگر قرار گيرند، بايد همت کنند تا اين عادت زشت از آنها جدا شود.

وي در پايان گفت: در اين مورد خاص نه تنها سلامتي شوهر در مخاطره است، بلکه براي فرزند سه ساله آنها نيز الگوي منفي رفتاري خواهد بود.
ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﯼ ﻣﻦ ﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﻦ
ﻗﻀﺎﻭﺕ ﮐﻨﯽ ﮐﻔﺸﻬﺎﯼ ﻣﻦ ﺭﺍ ﺑﭙﻮﺵ ﻭ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ
ﻣﻦ ﻗﺪﻡ ﺑﺰﻥ ﺍﺯ ﺧﯿﺎﺑﺎﻧﻬﺎ، ﮐﻮﭼﻪ ﻫﺎ ؛ﭘﻞ ﻫﺎ ﻭ
ﭼﺎﻟﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﮔﺬﺭ ﮐﻦ ﮐﻪ ﻣﻦ ﮐﺮﺩﻡ ﺍﺷﮑﻬﺎﯾﯽ ﺭﺍ
ﺑﺮﯾﺰ ﮐﻪ ﻣﻦ ﺭﯾﺨﺘﻢ ﺩﺭﺩﻫﺎ ﻭ ﺧﻮﺷﯿﻬﺎﯼ ﻣﻦ ﺭﺍ
ﺗﺠﺮﺑﻪ ﮐﻦ ﺳﺎﻟﻬﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺑﮕﺬﺭﺍﻥ ﮐﻪ ﻣﻦ ﮔﺬﺭﺍﻧﺪﻡ
ﺭﻭﯼ ﺳﻨﮕﻬﺎﯾﯽ ﺑﻠﻐﺰ ﮐﻪ ﻣﻦ ﻟﻐﺰﯾﺪﻡ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻭ
ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﺮﭘﺎﺧﯿﺰ ﻭ ﻣﺠﺪﺩﺍً ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﺭﺍﻩ ﺳﺨﺖ
ﻗﺪﻡ ﺑﺰﻥ؛ ﻫﻤﺎﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪ ﻣﻦ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩﻡ ﺑﻌﺪ ،
ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﻦ ﻗﻀﺎﻭﺕ
ﮐﻨﯽ ... ﻭ ﺗﻨﻬﺎﺷﺎﺩﻱ ﺯﻧﺪﮔﻴﻢ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻫﻴﭻ
ﻛﺲ ﻧﻤﻴﺪﺍﻧﺪ ﺗﺎﭼﻪ ﺣﺪ ﻏﻤﮕﻴﻨﻢ ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﻫﺮ
ﮐﺲ ﺳﺮﮔﺬﺷﺘﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﻫﺮﮔﺎﻩ ﺟﺎﯼ ﻣﻦ ﺯﻧﺪﮔﯽ
ﮐﺮﺩﯼ؛ ﺍﻧﮕﺎﻩ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯽ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻣﻦ ﻗﻀﺎﻭﺕ
ﮐﻨﯽ


موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تصادف تریلی با گله گوسفند:| نی نی* 0 748 1394-8-17, 01:48 صبح
آخرین ارسال: نی نی*
  تصادف وحشتناک در محور مسجدسلیمان _اهواز طنین 1 857 1394-8-4, 03:19 صبح
آخرین ارسال: طنین
  دام عاشقانه پسر شیاد در اینترنت/ اغفال دختران دم بخت نی نی* 0 675 1394-6-18, 07:10 عصر
آخرین ارسال: نی نی*
  دختر نوجوان پس از خاکسپاری زنده شد! نی نی* 0 556 1394-6-6, 10:56 صبح
آخرین ارسال: نی نی*
  جزئیات تجاوز به دختر جوان در تهران نی نی* 0 646 1394-6-5, 11:26 عصر
آخرین ارسال: نی نی*
  مرگ عجیب دانشجوی نخبه ایرانی نی نی* 0 489 1394-6-5, 10:37 عصر
آخرین ارسال: نی نی*
5 ماجرای عجیب جابه‌جایی اجساد در بیمارستان نی نی* 0 589 1394-6-1, 04:49 عصر
آخرین ارسال: نی نی*
Sad خودکشی در مجتمع الماس شرق مشهد جلو چشم گردشگران نی نی* 0 688 1394-5-8, 11:58 صبح
آخرین ارسال: نی نی*
Photo بازداشت ۵۰ دختر و پسر اهوازی در پارتی مختلط!!! نی نی* 4 1,031 1394-5-6, 12:29 صبح
آخرین ارسال: طنین
  مرگ دختر ۲۱ ساله در هنگام عمل جراحی زیبایی yalda.s 4 1,209 1394-4-26, 06:12 عصر
آخرین ارسال: javad_rezaei

پرش در انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان