رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار و حواشی فوتسال ایران
تيم ملي فوتسال ايران پس از اعلام آخرين رده بندي جهاني در فاصله‌ي يک ماه مانده به آغاز جام جهاني با 1543 امتياز در رده‌ي هفتم جهاني جاي گرفت. اما هم‌چنان بالاتر از ژاپن، تايلند و ازبکستان بر سکوي اول آسيا ايستاده است.

هم‌چنين تيم‌هاي اسپانيا، برزيل و ايتاليا رده‌هاي اول تا سوم رنکينگ جهاني را به خود اختصاص داده‌اند.

اين رتبه‌بندي تا يک ماه ديگر دستخوش تغييرات بسياري خواهد شد؛ چرا که 24 تيم در رقابت‌هاي جام جهاني تايلند حاضر مي‌شوند و نتايج اين بازي‌ها در امتيازدهي به تيم‌ها تاثير زيادي خواهد داشت.

رتبه‌بندي 10 تيم برتر جهان به ترتيب زير است:

1- اسپانيا 2006 امتياز

2- برزيل 1930 امتياز

3- ايتاليا 1764 امتياز

4- روسيه 1703 امتياز

5- پرتغال 1646 امتياز

6- آرژانتين 1551 امتياز

7- ايران 1543 امتياز

8- اوکراين 1478 امتياز

9- پاراگوئه 1443 امتياز

10- ژاپن 1424 امتياز
Uni (176) کارمه / الله نگهدارمه!
افضل نهمين مربي برتر فوتسال جهان در سال 2012

عليرضا افضل پس از اعلام برترين مربيان باشگاهي جهان در سال 2012 در رده نهم قرار گرفت.

سايت فوتسال پلنت هر ساله بهترين‌هاي فوتسال جهان را معرفي مي‌کند. بر اين اساس 10 مربي براي کسب عنوان بهترين مربي باشگاهي جهان نامزد شده بودند که کارموناي اسپانيايي، سرمربي تيم فوتسال بارسا با کسب 276 امتياز به عنوان بهترين مربي انتخاب شد و عليرضا افضل، سرمربي تيم فوتسال گيتي‌پسند اصفهان که با اين تيم به مقام قهرماني جام باشگاه‌هاي آسيا دست يافته بود، با 25 امتياز نهمين مربي شد.

در اين نظرسنجي 10 مربي از باشگاه‌هاي مختلف جهان که عناوين قابل توجهي را در سال 2012 کسب کرده بودند، حضور داشتند.

در ادامه معرفي بهترين‌هاي فوتسال جهان فردا نيز بهترين مربي تيم ملي معرفي خواهد شد و در روزهاي آينده بهترين باشگاه و بهترين بازيکن اعلام مي‌شوند که باشگاه گيتي‌پسند و محمد کشاورز در اين بخش‌ها نامزد هستند.

همه دنیا در حکم یک دوربین عکاسی است ..

لطفا لبخنـد بزنید ツ

شمسايي: فقط سرمربي‌گري را قبول مي‌کنم

بازيکن باسابقه تيم ملي فوتسال پيشنهاد دستياري خسوس را رد کرد و گفت: اگر روزي بخواهم در تيم ملي مربي‌گري کنم فقط سرمربي مي‌شوم.

وحيد شمسايي درباره جلسه‌اي که با افتخاري رييس کميته فوتسال داشت توضيح داد: جلسه دو ساعته‌اي را با افتخاري برگزار کردم و حرف‌هايم را از نزديک به او گفتم. به هر حال هدف همه ما موفقيت فوتسال است و بايد دست به دست هم دهيم تا ناکامي‌هاي يک سال اخير را به دست فراموشي بسپاريم. من در اين جلسه نظر خودم را گفتم و به اين موضوع اشاره کردم که به خاطر شرايط مالي در ليگ بازي مي‌کنم. وضعيتي در ليگ فوتسال حاکم است که تيم‌هاي بزرگ کنار گذاشته مي‌شوند و الان هم فوتسال ما در حال ضربه خوردن است.

وي ادامه داد: افتخاري از من پرسيد که آيا مي‌تواني در جام جهاني بازي کني و من به او گفتم که هيچ کس از چهار سال بعدش خبر ندارد. الان وضعيتم خوب است و کار انفرادي و کار با توپ را انجام مي‌دهم اما چهار سال آينده را نمي‌بينم. من به او گفتم که قرار است در کلاس مربي‌گري سطح يک ايران شرکت کنم و با دو، سه مربي برتر دنيا هم ارتباط برقرار کرده‌ام تا مربي‌گري را از آن‌ها بياموزم و پس از آن به ايران برگردم و با قدرت کار مربي‌گري را آغاز کنم.

کاپيتان سابق تيم ملي فوتسال ايران همچنين درباره اظهار نظر افتخاري مبني بر اينکه قرار است شمسايي به عنوان دستيار در کنار خسوس کار کند تاکيد کرد: به هيچ وجه به عنوان مشاور يا دستيار کار نخواهم کرد. وحيد شمسايي جايگاهش را به راحتي به دست نياورده که بخواهد مشاور اين آدم‌ها باشد. اگر بخواهم مربي‌گري کنم فقط سرمربي تيم ملي خواهم بود. به هر حال افتخاري سرد و گرم چشيده و به همه چيز اشراف دارد. او آدم‌ها را خوب مي‌شناسد و احساسم اين است که مي‌خواهد با جامعه فوتسال هم ارتباط نزديکي برقرار کند. ماحصل اين اتفاق بايد رشد فوتسال باشد. من سال آينده با قدرت به ليگ بازمي‌گردم و براي يکي از تيم‌ها بازي خواهم کرد. البته الان هم مي‌توانم بازي کنم اما هيچ وقت اصولم را زير پا نمي‌گذارم.

شمسايي همچنين در پاسخ به اين پرسش که آيا با خسوس هم جلسه‌اي داشته است، گفت: تا به حال با او صحبت نکرده‌ام و اطلاعي هم ندارم که قرار است با او جلسه داشته باشم يا نه. من موقعي که وارد کميته فوتسال شدم، او را ديدم و ما به هم احترام گذاشتيم. البته افتخاري از من خواست تا به کميته فوتسال بروم و من آدمي نيستم که وبال باشم و بگويم "من هم هستم". من در جلسه‌اي که با افتخاري داشتم او را فردي بزرگوار و روراست ديدم. من به خودشان گفتم که دنبال چاپلوسي نيستم و اگر قرار بود به جايي برسم تا به حال رسيده‌ام.

وي همچنين در پاسخ به اين پرسش که آيا احتمال مي‌دهد خسوس او را به تيم ملي دعوت کند، گفت: آقاياني که من را مي‌شناختند و سال‌ها در کنارشان افتخارآفريني کرده بودم، گفتند شمسايي تيم ندارد و او را دعوتش نمي‌کنيم. حال خسوس که فقط اسم من را شنيده حق دارد دعوتم نکند. من هم آدمي نيستم که زور بگويم.

همه دنیا در حکم یک دوربین عکاسی است ..

لطفا لبخنـد بزنید ツ