انجمن دانشجویان ایران
تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن دانشجویان ایران (http://start.unicloob.ir)
+-- انجمن: انجمن تخصصی رشته های دانشگاهی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: فنی مهندسی (/forumdisplay.php?fid=128)
+---- انجمن: گروه کشاورزی (/forumdisplay.php?fid=112)
+---- موضوعات: تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی (/showthread.php?tid=5535)

تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - plantpro - ۲۷-۹-۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ عصر

[تصویر: IsraelAgriculture.jpg]
[تصویر: nz_graham_06.jpg]
[تصویر: 3689tah3.gif]
[تصویر: Irrigation_Image-300x225.jpg]
[تصویر: nongyejishuzhuanrang_thumb.jpg]
[تصویر: terrasem.jpg]
[تصویر: new_02.jpg]
[تصویر: series_20_8020_big.jpg]
[تصویر: terradisc_4000_th.jpg]
[تصویر: New_tracor.jpg]
[تصویر: AES-topview.jpg]
[تصویر: terradisc_4000.jpg]

RE: تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - farhad vafaei - ۲۸-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ صبح

میشه یکم در مورد کاراییش توضیح بدین؟؟

RE: تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - plantpro - ۲۸-۹-۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ عصر

قبل از هرچیز بخاطر مشکلی که تو فرستادن عکسا پیش اومد از شما عذر خواهی میکنم.
همیشه برای tillage ،دیسک زنی،آبیاری،سمپاشی و از بین بردن علف های هرز و برداشت محصولات به وسیله ی ادوات کشاورزی،مخصوصا پس از ساقه رفتن گیاه،مشکلاتی وجود داشته ازجمله شکسته شدن ساقه،خوابیدگی،...که باعث کاهش عملکرد و در بعضی مواقع از بین رفتن قسمتی از محصولاتمون میشه.این ماشینها در جهت رفع مشکلات برداش محصولاتی که این قبیل مشکلات رو دارن ساخته شده.مثلا تصویر اولی مربوط به سمپاشی غیر مستقیم بر روی خاک(border)هست که اگر به وسیله ی سانتریفیوژهای قدیمی انجام بشه باعث خوابیدگی ساقه ی گیاه میشه.این تکنولوژی باعث شده تا از کنار زمین،گیاهان زراعی به خوبی سمپاشی بشن و صدمه دیدن گیاه به حداقل ویا حتی صفر برسه.راستش اطلاعاتم زیاد کامل نیست ولی سعی کردم تا حدی که اطلاع داشتم و درباره ی تصویر اطلاعات کسب کرده بودم واستون توضیح بدم.امیدوارم مورد قبول واقع شده باشه.در مورد ادوات دیگه هم اگه سوالی داشتید،بپرسید.اگه خدا بخواد و بتونم،باعث افتخاره که جواب بدم.

RE: تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - bethoven - ۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۳:۴۶ عصر

خیلی تشکر بابت مطالب و فعالیتتون در این بخش
ادوات کشاورزی گسترده و زیاد هستند،من دقیق اطلاع ندارم ولی فکر کنم تو جشن واره خوارزمی در این چند ساله یه سری از اختراعات جدید توسط جوونای کشورمون اختراع شده اگه اطلاعاتی در اون زمینه داشتید بزارید خوبه
01

RE: تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - plantpro - ۶-۱۰-۱۳۹۰ ۰۶:۰۷ عصر

(۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۳:۴۶ عصر)bethoven نوشته است:  خیلی تشکر بابت مطالب و فعالیتتون در این بخش
ادوات کشاورزی گسترده و زیاد هستند،من دقیق اطلاع ندارم ولی فکر کنم تو جشن واره خوارزمی در این چند ساله یه سری از اختراعات جدید توسط جوونای کشورمون اختراع شده اگه اطلاعاتی در اون زمینه داشتید بزارید خوبه
01

سپاسگزارم.راستش اطلاعات زیادی در مورد این موضوع ندارم و تاحالا نشنیدم.برام جالبه دربارش بدونم و حتما دنبال این موضوع هستم.

RE: تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - farhad vafaei - ۷-۱۰-۱۳۹۰ ۰۱:۵۴ صبح

مرسی از پاسخ کامل و مفیدتون01

RE: تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - bethoven - ۱۰-۱۰-۱۳۹۰ ۰۲:۳۸ عصر

(۶-۱۰-۱۳۹۰ ۰۶:۰۷ عصر)plantpro نوشته است:  
(۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۳:۴۶ عصر)bethoven نوشته است:  خیلی تشکر بابت مطالب و فعالیتتون در این بخش
01

سپاسگزارم.راستش اطلاعات زیادی در مورد این موضوع ندارم و تاحالا نشنیدم.برام جالبه دربارش بدونم و حتما دنبال این موضوع هستم.

خیلی تشکر از پیگیری ها،موفق باشید
در صفحات گذشته مطالبی در مورد کشاورزی هم هست اگر تمایل داشتید مطالعه بفرمایید

RE: تصاویری از تکنولوژی های جدید در کشاورزی - plantpro - ۱۰-۱۰-۱۳۹۰ ۰۲:۵۴ عصر

(۱۰-۱۰-۱۳۹۰ ۰۲:۳۸ عصر)bethoven نوشته است:  
(۶-۱۰-۱۳۹۰ ۰۶:۰۷ عصر)plantpro نوشته است:  
01

خیلی تشکر از پیگیری ها،موفق باشید
در صفحات گذشته مطالبی در مورد کشاورزی هم هست اگر تمایل داشتید مطالعه بفرمایید
سپاس از محبتتون.قبلا بعضی هاشو مطالعه کردم.خیلی جذاب و مفید بودن.بابت این مطالب سپاسگزارم