انجمن دانشجویان ایران

نسخه کامل: دو هفته به یاد ماندنی در گرجستان
شما در حال مشاهده نسخه ساده شده مطالب هستید. نسخه کامل را به همراه قالب بندی ببینید.
اگرچه گرجستان کشوری کوچک است، جاذبه های زیادی از شهرهای باستانی گرفته تا روستاهای سرسبز را به گردشگران ارائه می کند. بازدید از تفلیس، پایتخت گرجستان شما را با آداب و روسم این کشور آشنا می سازد.


روز اول تا سوم: کوتایسی
کوتایسی یکی از شهرهای باستانی گرجستان و پایتخت سابق آن می باشد. این شهر موقعیت مرکزی فوق العاده ای دارد که جاذبه و تفریحات زیادی به گردشگران تور گرجستان ارائه می کند. میتوانید از غارهای قدیمی، ردپای دایناسورها، صومعه گلاتی و کلیسای باگراتی که از میراث جهانی یونسکو می باشند، بازدید کنید. علاوه بر این موقعیت مرکزی این شهر به شما این امکان را می دهد تا از بهترین سفرهای یکروزه به بخش غربی گرجستان به ویژه واردزیا، شهر غارگونه متعلق به قرن 12، لذت ببرید.

[تصویر: kutaisi.jpg]

روز چهارم تا ششم: باتومی
شهر ساحلی باتومی تنها سه ساعت با ماشین تا کوتایسی فاصله دارد. این تفریحگاه تابستانی شلوغ از معماری مدرن، غذاخوری های فوق العاده، هتلهای بین المللی و تفریحات شبانه بهره مند است. بیشتر از یکروز برای کشف دیدنیهای باتومی، زمان نیاز نیست. یک یا دو روز برای بازدید از قلعه پترا، دریاچه گرین و پارک ملی ماچاخلا کافی ست.

[تصویر: batumi.jpg]


روز هفتم: زوگدیدی
زوگدیدی یک شهر مرکزی در منطقه سامگرلو و دارای نمایشگاه های معماری خیره کننده در کاخ دادیانی می باشد. این شهر جاذبه های زیادی ندارد که وقت شما را بیش از یک روز بگیرد. هر موقع احساس گرسنگی کردید به غذاخوری های منطقه مگرلیان مثل قمی و الارجی بروید.

[تصویر: zugdidi.jpg]

روز هشتم تا دهم: مستیا و اوشگولی
از زوگدیدی تا مستا با ماشین تقریبا سه ساعت راه است که از مناط کوهستانی گرجستان، سوانتی رد خواهید شد. از مناظر خیره کننده کوه های تتنولتی، دهمین قله بلند قفقاز، لذت ببرید و یا از موزه تاریخی ساونتی بازدید کنید تا در مورد سنت و فرهنگ منطقه اطلاعاتی کسب کنید و یا آشپزی محلی گرجی ها را یاد بگیرید.

[تصویر: dsc_03871-01_2mb.jpg]

روز بعد به اوشگولی بروید، یک شهر اروپایی دیگر که در ارتفاع 2200 متر از سطح دریا قرار گرفته و از میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. در اینجا میتوانید از نمای نفسگیر شخارا، بلندترین کوه گرجستان لذت ببرید.

[تصویر: dsc_0413-01_2mb.jpg]

روز دهم تا یازدهم: متسختا و تفلیس
در مسیر خود به گرجستان یک تور کوتاه به شهر باستانی متسختا بروید. یک ساعت برای کشف این شهر کافی ست. جاذبه اصلی متسختا، کلیسای سوتیتسخولی یک معبد عالی از معماری مذهبی و باستانی گرجستان می باشد.

[تصویر: mtskheta.jpg]

چرا تفلیس؟ تفلیس یک شهر متنوع می باشد ، جایی که جدید و قدیم ، اروپا و آسیا در کنار یکدیگر دیده می شود. مسیرهای سنگفرش شده آبانوتوبانی را کشف کنید، در حمام های سولفور جوان شوید، فرهنگ گرجی را در موزه گرجستان یاد بگیرید، و از فونیکالار، از نمای شهر لذت ببرید.

[تصویر: dsc_0863-01_2mb.jpg]


روز دوازدهم تا چهاردهم: سیقناقی و دیوید گارجا
پس از بازدید از پایتخت گرجستان، به بخش شرقی کشور یعنی کاختی، سیقناقی و دیوید گارجیا بروید. دیوید گارجی یک صومعه واقع در بیابهانهای مرز آذربایجان می باشد. علاوه بر این مجموعه صومعه زیبا، منطقه ای زیبا در اینجا هست که نمای خیره کننده از دره رنگارنگ ارائه می کند.

[تصویر: dsc_0413-01_2mb-1.jpg]

سیقناقی یک شهر نوساز می باشد که قبلا به "شهر عشق" معروف بوده است. دلیل این نام چندان مشخص نیست ولی گمان می رود به خاطر مرکز ازدواج سیقناقی انتخاب شده باشد. این شهر به خاطر مسیرهای سنگفرش شده، دیوارهای قدیمی، و دره آلازانی معروف است.

[تصویر: signagi.jpg]

منبع: تور گرجستان