انجمن دانشجویان ایران

نسخه کامل: اجزای تشکیل دهنده یک کلاه دوچرخه
شما در حال مشاهده نسخه ساده شده مطالب هستید. نسخه کامل را به همراه قالب بندی ببینید.
آستر داخلی کلاه: آستر اغلب کلاه ها از فوم پلی استیرن ساخته می شوند. در ضربات وارده، این آستر نیروی وارد شده در اثر ضربه را پخش می کند تا از سرتان محافظت کند. از تناسب صحیح آستری با سرتان اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که آسیب دیدگی یا ضربه خوردگی نداشته باشد.

روکش: اکثر کلاه ها با یک روکش(پوسته) پلاستیکی پوشیده شده اند که کلاه را محکم تر، در برابر فرو رفتن اشیای تیز مقاوم، و این اجازه را به کلاه می دهد که در برخورد سر بخورد (برای محافظت از سر و گردن). از سالم بودن پوسته و شکل ظاهری مناسب آن اطمینان حاصل کنید.
تهویه: منافذ روی کلاه دوچرخه سواری به جریان یافتن هوا در سرتان کمک می کنند و همچنین باعث خنکی و راحتی شما در هنگام دوچرخه سواری می شوند. عموماً هر چه تعداد منافذ ورود و خروج هوا بیشتر باشد، شما خنک تر خواهید بود.
بند ها: به دنبال کلاه هایی باشید که سیستم بندهای آن راحت و تنظیم آنها ساده باشد. همچنین کلاه هایی را انتخاب کنید که بندهای آن با نوع مسیرهایی که در آنها دوچرخه سواری می کنید سازگار باشد، بندهای عریض و ضخیم برای مسیرهای سخت و بندهای سبک تر و خنک تر برای مسابقات جاده ای مناسب تر می باشند. پیش از انتخاب یک مدل خاص، سعی کنید چندین مدل را امتحان کنید.
خروجی موی سر: بندهای برخی کلاه ها با طراحی خاصی عرضه می شوند که امکان آزاد کردن موهای دم اسبی را به دوچرخه سواران می دهد.